1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Moje początki z czerniakiem. Clark II, grubość nacieku 0,75
Wielki strach

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 40546

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-10-15, 15:42   Temat: Moje początki z czerniakiem. Clark II, grubość nacieku 0,75
Ewa, a czy Ty jestes pod opieka jednego lekarza onkologa? Chyba kazdy tu zapytany poleci Ci prof. Rutkowskiego, ale nie kazdy ma czas na to, zeby jezdzic i konsultowac sie do Warszawy...jesli nie masz zadnego lekarza onkologa prowadzacego to musisz sobie poszukac w necie najlepiej kogos o bardzo dobrych opiniach i do niego sie probowac dostac. To onkolog musi Cie " prowadzic", zalecac badania, kontrolowac cale cialo, a przede wszystkim najblizsze wezly chlonne ( te przy czerniaku) i okolice...nie wiem, usg wezlow chlonnych, rtg klatki piersiowej, a jak zajdzie potrzeba to TK. Super byloby gdybys otrzymala skierowanie na PETa, wtedy cale cialo jest zobrazowane i nie potrzeba pojedynczych badan....ale to drogie badanie i lekarze nie " szaleja" ze skierowaniami. Ty musisz byc asertwyna i zadac, nie prosic o diagnostyke i kontrolowanie organizmu...czytalam juz o osobach, ktore w IV stadium otzrymywaly od lekarza informacje, ze maja sie obserowowac! W lustrze?:( nie ma co szalec, ale czerniak " lubi" pewne narzady bardziej...wątrobe, płuca, mózg, okoliczne wezly chlonne...ale to juz powiniem wytlumaczyc Ci onkolog. Pozdrawiam cieplo...mimo jesiennej szarugi:)

[ Dodano: 2012-10-15, 15:44 ]
Oczywiście wszystkie badania w ramach szeroko pojetej ostroznosci, bo wierze, ze przy takim " cieniutkim"czerniaku to tylko ostroznosc:)
  Temat: Moje początki z czerniakiem. Clark II, grubość nacieku 0,75
Wielki strach

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 40546

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-10-15, 12:51   Temat: Moje początki z czerniakiem. Clark II, grubość nacieku 0,75
Hej...dobrze, ze wezly ok...teraz " tylko" czekanie na hist.pat...a okulista co znalazl? Nic Ci nie powiedzial? Jakie dodatkowe badania masz wykonac? Pozdrawiam....9 szwow...to cial z ogromnym zapasem...:)
  Temat: Moje początki z czerniakiem. Clark II, grubość nacieku 0,75
Wielki strach

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 40546

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-10-03, 16:08   Temat: Moje początki z czerniakiem. Clark II, grubość nacieku 0,75
To byl skrot myslowy, podywyzszony marker w przypadku nowotowru narzadu x. Najwazniejsze, ze dziewczyny wiedza co to jest LDH, pozdrawiam.
  Temat: Moje początki z czerniakiem. Clark II, grubość nacieku 0,75
Wielki strach

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 40546

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-10-03, 15:36   Temat: Moje początki z czerniakiem. Clark II, grubość nacieku 0,75
Wydaje mi sie, ze marker LDH to marker wątroby...tzn. podwyzszony moze swiadczyc o nowotworze szerzacym sie w tym organie. Przypuszczam, ze robia go osoby po diagnozie czerniaka, bo ten daje przerzuty do wezlow chonnych i bardzo czesto do pluc i watroby...tak przypuszczam, ale nie wiem czy mam racje...
Jesli chodzi Ewo o skrocenie urlopu wychowawczego, to wydaje mi sie, ze wkrecenie w wir pracy, codziennych obowiazkow pozwoli odciazyc glowę od zlych myśli....wiem, ze nie jest łatwo, ale na pewno slyszalas od onkologa, ze rokowania masz bardzo dobre:) to nieprzewidywalna choroba, ale statystyki do 1 mm nacieku sa baaardzo optymistyczne:) ....jeszcze raz podkresle, ze trafilas na super dermatologa...bo tu na forum jest wiele osob, ktore byly zapewniane po badaniu dermatoskopowym, ze wszystko jest okej. Czesto z przyczyn kosmetyczno- estetycznych usunely te, rzekomo nie budzace niepokoju onkologicznego znamiona....i diagnoza melanoma!
Pozdrawiam.
  Temat: Moje początki z czerniakiem. Clark II, grubość nacieku 0,75
Wielki strach

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 40546

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-09-28, 20:10   Temat: Moje początki z czerniakiem. Clark II, grubość nacieku 0,75
Ewo, wycielas zmiane bardzo szybko, przy malym wzroscie wertykalnym, naciek 0,75 mm to super wynik. Brawa dla lekarza, ktory tak trafnie go zdiagnozowal. Ja jak chodze do dermatologa i pokazuje mu male znamiona, wlansie takie ok. 2 mm to zawsze slysze, ze takie malutkie to bezpieczne! Ja sie upieram na badanie dermatsokopem, ale samo zalozenie, ze male jest bezpieczne mnie denerwuje. Takze trafil Ci sie super dermatolog i dzieki niemu szybkie wychwycenie choroby, a co za tym idzie wielka szansa na to, ze choroba juz nie wróci, czego goraco zycze i pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group